ÖĞÜT BAKLİYAT

“Bir öğüt paketini açtığınızda, sizi sadece kaliteli ürünlerin enfes görüntüsü karşılar. Doğadan sofranıza gelen lezzet.”

1967 yılında Türkiye’de ilk defa bakliyatı paketleme fikri ile yola çıkarak İstanbul Bağcılar’da kurulmuştur. 2001 yılında Silivri’de yapılan fabrika binasına taşınarak 2006 yılına kadar orada üretimini gerçekleştirmiştir.

2006 yılında Akdağ Pazarlama A.Ş. bünyesine katılarak Kıraç’ta toplam 2500 m² üretim, 7500 m² depolama alanıyla, ISO22000 kalite standartlarında üretimini gerçekleştirmektedir. Akdağ Pazarlama A.Ş. Öğüt markası ile bakliyat bölümünde 1 kg, 2 kg, 5 kg, 10 kg ve 25 kg’lık ürünler yanında, irmik ve tuz çeşidi ile ürün yelpazesini genişletip, müşterilerine hizmet vermektedir.

ARBELLA MAKARNA

“Arbella Makarna’nın üreticisi Durum Gıda 2002 yılında kurulmuştur. 2009 yılında Kanada merkezli AGT Food And Ingredients şirketinin bünyesine geçmiştir.”

Makarna ve irmik sektörünün önde gelen üreticilerinden olan Arbella, makarna üretim kapasitesi ve tesisleri ile üretim ve ihracat potansiyeli açısından dünyadaki ilk on büyük makarna şirketi arasında yer almaktadır.

Yıllık 180 bin ton irmik ve 160 bin ton makarna üretim kapasitesine sahip olan Arbella Makarna Afrika ülkelerinden AB ülkelerine, Japonya’dan Kanada’ya kadar geniş bir coğrafyada yüze yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.